פארק תעשיות שקד

בחר/י את סוג המגרש המתאים

זמינים במגוון גדלים לענפי תעשייה מגוונים, עם גישה מהירה לצירי תחבורה מרכזיים
 ואפשרות להטבות מס ומענקים במסגרת אזור עדיפות לאומית א׳.

בואו להיות הראשונים לרכוש שטחי מסחר בפארק התעשיות שקד.
 מיקום אסטרטגי לצמיחה עסקית, מחירי פיתוח אטרקטיביים וגישה לצירי תחבורה מרכזיים.

אודות פארק תעשיות "שקד"

"שקד" הינו  אזור תעשייה, תעסוקה ומסחר בשטחה של עיריית אופקים. "שקד" משתרע על שטח של 708 דונם וכולל שטחים לתעשייה נקייה, למסחר ,למבני ציבור ושטחים ציבוריים ירוקים. עבודות התכנון באתר הגיעו לסיומן וכעת מתבצעות עבודות התשתית והפיתוח. לאחריהן עם תהליך השיווק והוצאת היתרי הבנייה יחלו לעלות על קרקעת הפארק כ-100 מפעלים.

אזור התעשייה "שקד" נכלל במפת אזורי עדיפות לאומית ומסווג כאזור פיתוח א' לתעשייה, המעניק למפעלים בפארק הטבות מקסימאליות בהתאם לחוק לעידוד השקעות הון.

כל הסיבות לבחור בפארק התעשיות "שקד":

√ פארק התעשיות "שקד" באופקים נהנה ממיקום אטרקטיבי, על צומת דרכים אסטרטגית: מרחק של כשעה מנמל אשדוד, כ-20 דקות מצומת להבים המחוברת לכביש 6 , כ-12 דקות מב"ש (עם סלילת הכביש העוקף לבאר שבע), ובמרחק של 3 ק"מ מתחנת הרכבת בחלקה הצפוני של אופקים.

√ הפארק ייהנה מהיצע עובדים מגוון ונרחב. ויהווה תעסוקה לתושבי העיר והאזור כולו.

√ פארק התעשיות תוכנן כאזור חכם ויהיה בעל רשת סיבים אופטיים, מצלמות אבטחה על כל שטחו, גדר היקפית, תאורה חכמה ועוד.

√ כלל השטחים הינם בעלי תשתית גז טבעי אשר ישמש את התעשיות בם כמקור אנרגיה ירוקה לחימום, קירור ויכולת לייצור חשמל מה שיחסוך למפעלים הוצאות תפעול משמעותיות.

√ עד כה הביעו את התעניינותם להקמת מפעל בפארק יזמים רבים מאזורים ומתחומי תעשיה שונים כגון, תעשיות הפארמה, מפעלי ייצור לתעשיות מתקדמות בתחום החקלאות, תעשיות אלקטרוניקה, מתכת ופלדה, עץ, מחזור ועוד.

דבר נשיא התאחדות התעשיינים

תעשייניות ותעשיינים יקרים,

המרחב הדרומי, ובכללו אופקים, הינם המפתח להמשך צמיחתה הכלכלית, החברתית והתעסוקתית של מדינת ישראל. פיתוחו של הדרום שזור בהתפתחותה של התעשייה בו, והמשך התפתחותה של הכלכלה והחברה בישראל תלוי, במידה רבה, בפיתוחה של התעשייה.

פארק התעשייה 'שקד' אשר מוקם בימים אלו ביוזמת עיריית אופקים, עתיד להיות פארק התעשייה החכם המוביל בישראל, אשר יהיה בעל יתרונות משמעותיים, ובהם מיקומו האטרקטיבי, במספר היבטים:

  1. אלפי עובדים פוטנציאליים מהערים והישובים באזור.
  2. שעת נסיעה אחת מנמל אשדוד.
  3. 20 דקות מצומת להבים המחוברת לכביש 6.
  4. כ-3 קילומטר מתחנת הרכבת של אופקים.
  5. קיצור משך זמן הנסיעה לבאר שבע בעתיד, לכ-12 דקות בלבד, עם סלילתו כביש עוקף באר שבע.

פארק תעשייה 'שקד' עתיד להוות סמל לחדשנות ולחשיבה סביבתית מודרנית, המתבססת על תשתית גז טבעי, שתחסוך לחברות התעשייה הוצאות תפעול משמעותיות. הנגישות לפארק, הראייה המערכתית והטכנולוגיה המתקדמת לא מותירים שום ספק כי העיר אופקים מקימה בימים אלה את אחד מאזור התעסוקה המתקדמים והאיכותיים בארץ.

ברצוני להודות לראש העיר, מר יצחק דנינו ועיריית אופקים על הצעדים המשמעותיים להקמתו של פארק התעשייה החכם שיכלול בעתיד כ-100 חברות תעשייה מתקדמות וטכנולוגיות, אשר יהוו מוקד תעסוקה איכותית, חדשנית וטכנולוגית.

אני מברך את כל העוסקים במלאכה ומזמין כל אחד ואחת מכם ומכן, תעשייניות ותעשיינים, השוקלים להרחיב את פעילותם התעשייתית והעסקית לבצע זאת באזור התעשייה שקד.

בברכת תעשייה ישראלית משגשגת,
ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים